таг: Аталанта

Хојлунд доаѓа во Манчестер Јунајтед за 75 милиони евра

0
Манчестер Јунајтед ќе потпише договор со напаѓачот на Аталанта, Расмус Хојлунд. Трансферот сѐ уште не...

Мурињо: Против Милан ќе треба да ги повикам Тоти или Алдаир

0
Жозе Мурињо доживеа пораз во Бергамо од Аталанта (3:1), во 100. натпревар на клупата на...

Гасперини, го предизвика вториот инцидент за помалку од два месеци

0
По ремито меѓу Фиорентина и Аталанта (1:1) во 30. коло од Серија А во Фиренца, на стадионот „Артемио Франки“ се случил голем инцидент....

Леброн на чекор до рекордот во поразот на Лејкерс

0
Денвер Hагетс со 128:108 ја „разбија“ Аталанта Xоукс во меч во кој Никола Јокиќ третпат еднопорго имаше трипл-дабл откако за 34 минути постигна...

Медиумите откриват дека Госенс, не бил првиот избор на Интер

0
Доаѓањето на Робин Госенс ​​од Аталанта за лево крило беше поздравено како удар од највисоко ниво за...

Постигнат договор: Интер добива големо засилување

0
Интер и Аталанта постигнаа комплетен договор за трансфер на Робин Госенс, пренесуваат италијанските медиуми. Госенс игра фантастично во дресот на Аталанта, а...

Кога судијата е „газда“ – Арбитарот на мечот меѓу Аталанта и...

0
Рома има водство од 0-1 на гостувањето кај Аталанта во 18. коло од италијанската Серија А. Водство за гостите донесе Тами Абарахам уште...

Виљареал ја победи Аталанта во Бергамо и оди во осминафиналето на...

0
Поради големиот снег во Бергамо, дуелот меѓу Аталанта и Виљареал денеска се играше.Данџума уште во третата минута кога постигна гол за водство на...

Џан Пјеро Гасперини го продолжи договорот со Аталанта

0
Тренерот на Аталанта Џан Пјеро Гасперини ќе остане во оваа екипа и до 2024 година. Тоа за италијанските медиуми го потврди претседателот на...

Гасперини: Можев да бидам побогат во Премиер лигата, но помалку среќен

0
Тренерот на Аталанта, Џан Пјеро Гасперини ја прослави победата број 200 во Серија А, откако неговиот тим вчера го совлада Каљари со 2:1....