таг: асоцијации

Проблеми во ФИФА: Над 12 европски тимови сакаат да ја напуштат...

0
Повеќе од 12 национални фудбалски асоцијации ја известија УЕФА за нивните планови да се повлечат од ФИФА која сака Светското првенство на секои...

ИФАБ: Предлогот за 25 минутно полувреме ставен на разгледување

0
Меѓународниот борд на фудбалски асоцијации (ИФАБ), задолжен за промени на фудбалските правила, соопшти денеска дека на крајот од овој месец ќе го разгледа...