таг: Артета

Голем хендикеп за „топчиите“: Арсенал без тренерот против Сити

0
Екипата на Арсенал ќе биде без Микел Артета на првиот натпревар од 2022 година, против Манчестер Сити на домашен терен. Со тој...

Артета: Среќен сум во Арсенал

0
Тренерот на премиерлигашот Арсенал, Микел Артета, ги демантираше денеска медиумските наводи дека е меѓу кандидатите за наследник на Роналд Куман на клупата на...

Артета: Помина многу откако Арсенал не бил шампион, но Ливерпул треба...

0
Тренерот на Арсенал, Микел Артета зборувајќи за шансите за титула на Арсенал, искажа надеж дека „топџиите“ ќе дојдат до шампионскиот пехар во догледно...

Артета: Озил може да си оди, само доколку имаме добра понуда!

0
Менаџерот на Арсенал, Микел Артета вели дека Месут Озил може да го напушти Арсенал овој месец, само доколку пристигне добра понуда за...

Арсенал се ослободува од вишокот фудбалери

0
Тренерот на Арсенал, Микел Артета, обелодени денеска дека приоритет на клубот во претстојниот зимски преоден рок ќе биде да се ослободи од вишокот...

Артета по триумфот над Челзи: Доминиравме, се надевам дека ова е...

0
Тренерот на Арсенал, Микел Артета даде свое видување за натпреварот од 15. коло во Премиер лигата против Челси (3:1). – Навистина голема...

Обамејанг може да пропушти до две недели поради повреда

0
Тренерот на Арсенал, Микел Артета, проговори за состојбата на напаѓачот Пјер-Емерик Обамејанг. -Ние сакаме да се врати во тимот што е можно...

Артета: Ова не е доволно добро, ниту прифатливо за клуб како...

0
Менаџерот на Арсенал, Микел Артета беше разочаран по поразот од Евертон, „топчиите“ загубија на „Гудисон парк“ со 2:1 во 14. коло од...