таг: аргентинските

Ванда си замина од Париз, Икарди не дојде на тренинг

0
Ванда Нара и Мауро Икарди дефинитивно се разведуваат, потврдуваат аргентинските медиуми откако добиле потврда за разделбата меѓу голгетерот на ПСЖ и неговата сопруга....

Сапуницата околу Марадона продолжува: Се јави нова мистериозна личност која бара...

0
Според аргентинските медиуми, сапуницата околу борбата за наследството на легендарниот Диего Марадона продолжува со појавата на мистериозно шесто дете кое тврди дека...