таг: Арантес

Бразил ќе се прости од Пеле во вторник

0
Едсон Арантес до Насименто – Пеле, почина на 82-годишна возраст, откако еден месец престојуваше во болница. На бразилската ѕвезда во 2021 година и...

Пеле повторно хоспитализиран, познато е во каква состојба се наоѓа

0
Еден од најдобрите светски фудбалери на сите времиња Едсон Арантес до Насименто (81), попознат како Пеле, повторно е хоспитализиран во болницата „Алберт Ајнштајн“...