fbpx

таг: Анчелоти

Ннчелоти: По овој успех со Реал ќе се пензионирам

0
Карло Анчелоти дефинитивно е еден од најдобрите тренери во историјата на фудбалот. Освои титули во сите пет...

Анчелоти е сигурен, и во случај на елиминација од Лигата на...

0
Карло Анчелоти има договор до 2024 година и во случај да го загуби и вториот нтпревар со...

Анчелоти: Ќе беше фер да освоевме бод со Хетафе

0
Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, смета дека ремито со Хетафе би бил фер резултат. Тимот од Мадрид загуби со минимален резултат 0:1....

Голема чистка во Реал – Анчелоти продава дури седум фудбалери

0
Тренерот на Реал Мадрид Карло Анчелоти реши да продаде дури седум играчи за да собере пари за нови трансфери. Реал сака на...

Анчелоти: Реал е најпрестижниот клуб во светот со најголема историја

0
Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти зборуваше за историјата на мадридскиот клуб. – Реал е најпрестижниот клуб во светот со најголема историја....

Анчелоти без влакна на јазикот му се обрати на Азар: Има...

0
Карло Анчелоти го посочи како добра вест враќањето на Еден Азар за „Ел Класико“ дербито против Барселона, но искусниот италијански стручњак не му...

Анчелоти: Класико ќе постои и без Меси, Кристијано и Рамос

0
Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, го сподели своето мислење за промените во тимовите пред натпреварот од 10. коло на шпанскиот шампионат со...

Бензема го коментираше враќањето на Анчелоти на клупата на Реал

0
Искусниот италијански стручњак Карло Анчелоти ќе го води Реал Мадрид од клупата за резерви следната сезона. По раскинувањето на Реал Мадрид и...