таг: АлХелаифи

Претрес во домот на претседателот на ПСЖ, Насер Ал-Келаифи

0
Домот на претседателот на Париз Сен Жермен, Насер Ал-Хелаифи, бил претресен во средата навечер поради наводи за киднапирање и тортура во Катар на...