таг: Алберт

Принцот Алберт од Монако, наводно, ќе ѝ плаќа на сопругата 12...

0
Принцот Алберт од Монако потпишал доверлива спогодба во која тој се согласува да ѝ плаќа на сопругата, принцезата Шарлин – милиони евра, за...

Познат лекар доби син на 83 години

0
Д-р Алберт Кормилот доби син на 83-годишна возраст со својата партнерка Естефанија, која е 48 години помлада од него. Познатиот аргентински нутриционист...

Вакцината против сојот омикрон ќе биде готова во март

0
Извршниот директор на Фајзер , Алберт Бурла, изјави дека не е сигурен дека ќе биде потребна четвртата доза од вакцината против Ковид-19 и...

Ракопис на Ајнштајн продаден за рекордни 11,6 милиони евра

0
Ракописот на славниот физичар Алберт Ајнштајн во кој се зачетоците на неговата општа теорија на релативноста е продаден во вторникот на наддавање во...

Принцезата Шарлин веќе некое време не е видена во јавноста, а...

0
Неодамна монегашкиот владетел принцот Алберт ја замени својата сопруга на настан кој таа го промовира и го работи со години. Нејзиното отсуство...

Од Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да треба...

0
Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор...

Од Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да треба...

0
Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор...