fbpx

таг: Австралијан

Со дозвола за медицинско изземање, Ѓоковиќ ќе игра на Аустралијан опен

0
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ соопшти дека ќе игра на Австралијан опен откако дозвола од организаторите да настапи...