Поранешната европска фудбалска sвезда направи неверојатна глупост.

Фреди Гуарин многумина го паметат по неговите игри во Интер, а тој беше член на генерацијата на Порто која ја освои Лига Европа во 2011 година.

Колумбиецот во моментов е член на Милонариос од Богота, а денес беше уапсен во Богота по неверојатен скандал.

Имено, овој 34-годишник е уапсен откако ги нападнал своите родители, пред се татко му, а потоа и другите членови на семејството.

На видеото се гледа како Гуарин е во крвави фармерки и е приведен од полициски службеник. Вистинските причини за овој скандал допрва треба да бидат откриени.

Инаку, Гуарин пред неколку дена побара слободни денови, клубот излезе во пресрет, за денес да направи првокласен скандал.