Манчестер Јунајтед одигра фантастичен меч и со пресврт славеше на дербито на гостувањето кај Тотенхем со 3:1. Одличен меч беше ова, особено за Јунајтед на кого му беше поништен и гол. Имаше добри моменти, дриблинзи, а еден од потезите кој се издвојува е оној на Бруно Фернандеш кога го „легна“ Ерик Ламела.

Потегот на Фернандеш на следниот ЛИНК.