Вечерва ПСЖ и Барселона играат реванш во осминафиналето од ЛШ. Францускиот првак има предност од 4:1. Многумина веќе го гледаат ПСЖ во следната рунда, но се уште се свежи сеќавањата од 2017-та година кога Барселона по поразот од 4:0 во Париз, на „Камп Ноу“ славеше со 6:1 и го елиминираше францускиот тим. Дали повторно ПСЖ ќе дозволи ваков шок, или дали Барселона има сили за уште еден таков подвиг, ќе видиме вечерва.

ПСЖ – БАРСЕЛОНА 4:0

 

БАРСЕЛОНА – ПСЖ 6:1