Екипата на Милан уште во раната фаза од натпреварот во дербито против Сасуоло стигна до водство од 0-1, а младиот офанзивец Рафаел Леао реализираше – верувале или не по само ШЕСТ секунди игра.

Миланезите само што тргнаа од центарот ја затресоа домашната мрежа, откако Леао ја измеша одбранaта на Сасоуло и на ефектен начин донесе голема радост за својата екипа, но и историја, затоа што овој гол е најбрз постигнат во историјата на Серија А.

Голот на Леао против Сасуоло: