Македонскиот репрезентативец Енис Барди многу веројатно ќе го напушти Трабзонспор оваа зима, а сѐ поголем е бројот на клубови кои се заинтересирани за негов ангажман.

Рајо Валјекано, тимот на Столе Димитриевски, одеднаш избива во преден план за да го купи Енис Барди, а во трката е и Кадиз. Претходно, и Бетис појави интерес за него.

Барди од Леванте минатото лето се пресели во Турција и стана член на Трабзонспор./Мakfutbal/

Прикажи повеќе