таг: Јунaјтед

Само две понуди остануваат во игра да го купат Манчестер Јунајтед

0
„Трката“ за купување на Манчестер јунајтед влегува во втората фаза со две прифатени понуди –...

Бразилецот Рафиња, се извини за „бесните моменти“

0
Барселона и Манчестер Јунајтед синоќа одиграа фантастичен натпревар на „Камп Ноу“ кој заврши 2:2. Но, мечот го...

Група богати луѓе од Катар со голема понуда за Ман. Јунајтед

0
Навивачите на Јунајтед го обвинуваат семејството Глејзер за долгогодишниот неуспех. Нивната желба е да си заминат, а...

Кристијано Роналдо откри каде ќе ја заврши кариера

0
По драмата во Манчестер Јунајтед пред почетокот на Мундијалот во Катар, која заврши со негов отказ и...

Манчестер Јунајтед преку Нотингам до финалето на Карабао куп

0
Манчестер Јунајтед со втора победа над Нотингем Форест (2:0) го потврди пласманот во финалето на Карабао купот....

Насер Ал-Келаифи, сака да купи акции од Тотенхем

0
Откако Саудијците го купија Њукасл, а американските газди на Манчестер јунајтед и Ливерпул бараат купувачи, се најавува дека во Премиер лигата сака да...

Манчестер Јунајтед е во потрага по нов голман

0
Манчестер Јунајтед е во добра форма, откако ја заврши успешно 2022 година и со победа ја почна...

Манчестер Jунајтед нема да купува, може само да позајмува

0
Манчестер јунајтед не планира да троши пари на засилувања во зимскиот преоден рок. Причината лежи во тоа...

Хари Мегваер, од Манчестер се сели во Лондон?!

0
Англиските медиуми пишуваат дека Хари Мегваер е незадоволен во Манчестер Јунaјтед бидејќи го загубил статусот на првотимец,...