таг: soccer

Дани Алвес вечерва ќе постави нов рекорд на СП

0
Најтофејниот светски фудбалер во историјата, Дани Алвес вечерва се очекува да стане најстариот капитен во...

Неизвесен настапoт на двете ѕвезди на Швајцарија против Србија

0
Фудбалската репрезентација на Швајцарија се соочува со проблеми со повреди во пресрет на клучниот натпревар...

Роберт Левандовски: Осминафиналето за нас е голем успех

0
„Ова е прв пат во мојот живот да се смеам, по загубен натпревар“. ...

Футбалерите ја пееја химната, а тоа ги расплака фановите на трибините

0
Иранските фудбалери во првото коло на Светското првенство во Катар не ја пееја националната химна...

Модриќ: Да бидеме на најдоброто можно ниво против Мaроко

0
Лука Модриќ одби секаква споредба на претходното и актуелното Светско првенство. Advertisements ...

Роналдо: Меси? Тој најдобриот против кого сум играл

0
Кристијано Роналдо направи интервју со кое предизвика голема полемика и по кое сигурно ќе наиде...

Бензема не издржа ниту 15 минути од тренингот

0
Карим Бензема носи главоболка за Дидие Дешамп, во пресрет на Светското првенство во Катар. Првиот...

Причините за ненадејното збогување, Пике: Се чувствував изоставен од тимот

0
Жерар Пике изненади со одлуката да го напушти фудбалот на средина од сезоната. 35-годишниот фудбалер...

Пристигна првата репрезентација учесничка на “Катар 2022”

0
Селекцијата на САД по единаесетти пат учествува на Светските првенства. Неодамна во Катар пристигнаа членови на селекциите...

“Старата Дама” посилна за тројца фудбалери пред дербито со Интер

0
Јувентус за дербито со Интер ќе биде посилен за тројца фудбалери. Медиумите на Апенините потврдија...