таг: arrives

Ал-Хилал ќе се обиде да го донесе Верати во Саудиска Арабија

0
Саудискиот клуб Ал-Хилал доби негативен одговор од Килијан Мбапе, кому му понуи неверојатни...

ПСЖ и дефинитивно е пред договор co Нагелсман

0
ПСЖ и дефинитивно е пред договор со ново тренерско име. Нов тренер на...

Пари Сен Жермен сака да го купи стадионот „Стад де Франс“

0
Откако градоначалничката на Париз, Ан Хидалго ги отфрли сите понуди на Пари Сен...

Ја остави Севилја во криза, сега е тренер на Фламенго

0
Бразилскиот гигант Фламенго го именуваше Хорхе Сампаоли за нов тренер. Тој доаѓа на...

Саудијците планираат да донесат уште 50 други звучни имиња

0
Арапите, после Кристијано Роналдо планираат да донесат уште 50 други звучни имиња за...

Бензема се сели во Саудиска Арабија, ќе отвори своја Академија

0
Фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема може да отвори своја академија во Саудиска...

Роналдо: Во тешките периоди, најдобро се гледа кој е од твоја...

0
Кристијано Роналдо признава дека поминал низ најтешкиот период во кариерата при враќањето во...

Бензема го пропушта Бетис, за да биде подготвен за Ливерпул

0
Реал Мадрид се најде во нови проблеми во пресрет на новото коло во...

Мегваер го напушта Ман. Јунајтед и ќе игра во Лигата на...

0
Скапо платениот Хари Мегваер ќе го напушти Манчестер јунајтед. Поранешниот играч на Лестер,...

Бензема одлучил, уште 2 години на „Сантијаго Бернабеу“

0
Шпанскиот и европски шампион Реал Мадрид ќе го задржи Карим Бензема најмалку уште две години,...