таг: amistoso

Лионел Меси е плејмејкер на годината, по петти пат

0
Лионел Меси е прогласен за најдобар плејмејкер за 2022 година од страна на Меѓународната федерација...

Меси: Бразил, Франција и Англија се „малку над останатите“ репрезентации

0
Фудбалерите на Аргентина се сместени во групата Ц на Мундијалот со селекциите на Мексико, Полска...

„ЕА Спортс“: Tитулата ќе и припадне на Аргентина

0
„ЕА Спортс“, производителот на популарната видео-игра ФИФА, даде своја прогноза кога е во прашање Светското...