таг: 21годишен

Трагедија во Црна Гора: 21-годишен фудбалер загина во сообраќајна несреќа

0
Во сообраќајна несреќа во Црна Гора загина 21-годишен фудбалер на прволигашот Језеро. Лекарите 24 часа се бореа за животот на младиот фудбалер, но...

Милан се бори да го задржи Донарума, но тој веќе му...

0
Талентираниот 21-годишен голман Џанлуиџи Донарума има договор со Милан до летото оваа година. Донарума во...