таг: Њукасл

Tурскиот Лионел Меси поблиску до Њукасл

0
Англискиот премиерлигаш Њукасл, кој следната сезона речиси сигурно ќе игра во Лигата на шампионите (ЛШ),...

Гордон одби да се ракува со тренерот на Њукасл

0
Њукасл, во јануари, на Евертон му платија 45 милиони евра за Ентони Гордон. Талентираниот фудбалер...

Њукасл, подготвен да даде 50 млн евра за крилниот напаѓач на...

0
Англискиот премиерлигаш Њукасл не се откажува од идејата да го доведе крилниот напаѓач на Барселона,...

Лацио ја одби првата понуда на Њукасл од 60 млн евра

0
Раководството на Лацио ја одби првата понуда на Њукасл за услугите на српскиот фудбалски репрезентативец Сергеј Милинковиќ...

Насер Ал-Келаифи, сака да купи акции од Тотенхем

0
Откако Саудијците го купија Њукасл, а американските газди на Манчестер јунајтед и Ливерпул бараат купувачи, се најавува дека во Премиер лигата сака да...

ВИДЕО: Њукасл елиминиран од третолигаш во ФА купот

0
Њукасл ги разочара уште еднаш своите навивачи овојпат со изненадувачкиот пораз од Кембриџ јунајтед со резултат 0:1 на стадионот „Ст. Џејмс Парк“ во...

Трипие потпиша двеипол годишен договор со Њукасл

0
Премиерлигашот Њукасл денеска го донесе првото засилување во зимскиот преоден рок, потпишувајќи двеипол годишен договор со десниот бек на англиската репрезентација Киеран Трипие....

Сити го декласира Њукасл, а Гвардиола незадоволен: Ова беше нашата најслаба...

0
Фудбалерите на Манчестер Сити го совладаа Њукасл на гости со 0-4, со што ја забележаа осмата последовна победа, но заработија критики од нивниот...

Влаховиќ не ја „преферира“ Англија, одбил 100 милиони, добри вести за...

0
Њукасл понудил 100 милиони за Душан Влаховиќ, но Србинот наводно се изјаснил дека не сака во Англија, барем не во овој клуб. ...

Њукасл може да го ангажира Инсиње бесплатно следното лето

0
Њукасл покажува интерес за напаѓачот на Наполи, Лоренцо Инсиње, објави новинарот Николо Шира. Англискиот клуб ја следи моменталната ситуација на 30-годишниот Италијанец...