fbpx

таг: Ѓоковиќ

Надал: Австралија Опен ќе биде одличен гренслем и без Ѓоковиќ

0
Додека е во тек борбата на Ѓоковиќ да остане во Австралија и да настапи на Австралија Опен во јавноста најголемо внимание со своите...

Руседски: Ова што му се прави на Ѓоковиќ е срамно… Надал:...

0
Случајот со Новак Ѓоковиќ деновиве максимално ја бранува светската спортска јавност која е поделена кога е во прашање ставот околу исправноста или не...

Ѓоковиќ повторно е во имиграциски притвор

0
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ повторно е ставен во имиграциски притвор во Мелбурн каде ќе го чека почетокот на официјалното рочиште на кое...

Четири можни сценарија за Ѓоковиќ

0
Српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ е пред нов предизвик кога е во прашање неговиот престој, останување во Австралија каде сака да ја брани...

Не е само Австралија: Покрената уште една истрага против Ѓоковиќ и...

0
Сè уште не се знае дали Новак Ѓоковиќ ќе настапи на Австралија Опен или ќе биде депортиран од Австралија. И додека ја чека...

Се огласи новинарот кој му правел интервју на Новак: Не сакаше...

0
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ доживува нов круг на пекол и драма во Австралија во пресрет на конечната одлука на министерот за имиграција...

Сагата нема крај: Ѓоковиќ сега се соочува со затворска казна до...

0
Австралиската влада ја проширила истрагата против Новак Ѓоковиќ, откако српскиот тенисер ноќеска во долгото соопштение објавено на социјалните мрежи призна дека заразен со...

Ѓоковиќ призна дека направил грешки

0
Новак Ѓоковиќ призна дека направил „грешка во проценката“ со тоа што продолжил со интервју со француски новинар додека бил позитивен на ковид-19 и...

Продолжува драмата: Федералните власти пронајдоа нов доказ против Ѓоковиќ

0
Новак Ѓоковиќ продолжува да се подготвува за настапот на првиот грен слем Австралија Опен, но и понатаму останува неизвесно дали ќе може да...

ВИДЕО: Ѓоковиќ тренираше во Мелбурн

0
Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ, кој вчера го доби судскиот спор по жалбата за укинување на визата за Австралија, одржа тренинг на централниот...