таг: Шпанскиот

“Ајде, сликај се со Меси! Не благодарам, не сакам”

0
Шпанскиот репрезентативец Дани Олмо откри многу интересен детал од почетокот на неговата кариера. Во интервју...

Пеп Гвардиола го искажа своето мислење за тоа кој е моментално...

0
Шпанскиот стручњак и менаџер на Манчестер Сити, Пеп Гваридола призна дека Баерн е најдобриот тим во светот....

Реал е првиот клуб со 100 натпревари во плејофот од Лигата...

0
Шпанскиот фудбалски великан Реал Мадрид синоќа ја победи (1:0) Аталанта во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата...

Зидан во изолација, нема да го води Реал против Осасуна!

0
Шпанскиот шампион Реал Мадрид ќе биде домаќин на Осасуна следната сабота во рамките на 18 коло во „Ла Лига“, и на тој...

Нови случаи на коронавирус во Барселона

0
Раководството на шпанскиот фудбалски гигант Барселона, на официјалната веб-страница објави дека двајца претставници на првиот тим добиле позитивни тестови за коронавирус. –...

Марселино нов тренер на Атлетик

0
Шпанскиот фудбалски прволигаш Атлетик се одлучи за нов главен тренер. Марселино Гарсија Торал во наредниот период ќе го води клубот од Билбао. Постигнат...