fbpx

таг: Чупиќ

Чупиќ се присетува на Вардар

0
Хрватскиот ракометар Иван Чупиќ го замени дресот на Вардар 1961 со оној на ППД Загреб, но и покрај тоа навивачите засекогаш ќе го...

Чупиќ МВП, Борко најдобар голман и му ја подари наградата на...

0
Иван Чупиќ го понесе признанието за најкорисен играч, додека пак Борко Ристовски е најдобриот голман. ...

Дарко Ѓукиќ ќе биде  наследникот на Чупиќ во Вардар

0
Хрватскиот репрезентативец Иван Чупиќ на крајот од сезоната ќе го напушти Вардар и се сели во ППД Загреб, а негов наследник во...

Вардар останува без Иван Чупиќ

0
Хрватскиот репрезентативец Иван Чупиќ, кој пред пет години дојде во македонскиот ракометен гигант Вардар и освои две европски титули (2017 и 2019 година)...