таг: Хем

Деклан Рајс може да замине од Вест Хем за 135 млн...

0
Фудбалерот на Вест Хем и англиски репрезентативец Деклан Рајс добил дозвола од првиот човек на...

Расте бројот на одложени натпревари во Премиер лигата

0
Дуелот од 18. коло меѓу лондонски Вест Хем и Норич е последниот во низата одложени натпревари во Премиер лигата овој викенд поради сè...

Ристовски и Адеми со Динамо Загреб ќе играат во нокаут фазата...

0
Динамо Загреб славеше со минимални 1-0 на гостувањето кај Вест Хем и обезбеди пласман во шеснаестинафиналето во Лигата на Европа. “Модрите“...

Вест Хем го сопре забрефтаниот Ливерпул

0
Вест Хем конечно ги сопре импресивните серии на Ливерпул и со победа од 3:2 потврди дека ќе атакува на место што води во...

ФОТО: Фудбалерка тврди-Не доаѓаат на нашите мечеви поради фудбалот, туку за...

0
Фудбалерката на Вест Хем, која на позајмица игра од Евертон, Алиша Леман (22) вели дека многу навивачи,...