таг: Фјури

Ентони Џошуа и Тајсон Фјури, конечно ќе се борат во септември?

0
Британските боксери Ентони Џошуа и Тајсон Фјури влегоа во преговори за борба која треба да...

Фјури и Џошуа можат да се борат ова лето во Лондон?

0
Ривал на Тајсон Фјури во борбата за круната во супертешка категорија, во верзијата ВБЦ, ова...

Фури: Чисора има глава како карпа, тој е „бионски човек“

0
Британскиот боксер Тајсон Фјури на 3 декември на стадионот на Тотенхем во Лондон ќе ја брани титулата...

Фјури е за четвртиот предизвик со Вајлдер, но со еден услов

0
Тајсон Фјури изјави дека е подготвен да има четврт дуел со aмериканецот Деонтеј Вајлдер. Светскиот шампион во...

Тајсон Фјури ќе ја брани титулата против Дилиен Вајт

0
На Тајсон Фјури му е наредено да ја брани шампионската титула во тешка категорија против Дилиен Вајт во пролетта 2022 година. ...

Фјури го нокаутира Вајлдер и ја одбрани титулата светски шампион

0
Британскиот боксер Тајсон Фјури ноќеска во Лас Вегас го победи Американецот Деонтеј Вајлдер со нокаут. Борбата за титулата во тешка категорија верзија...