fbpx

таг: Федерер

Федерер ќе направи се за да настапи на Вимблдон

0
Поранешниот хрватски тенисер и моментно тренер на Швајцарецот Роже Федерер, Иван Љубичиќ, зборуваше за здравствената состојба на својот штитеник. Хрватото зборуваше за сосотјбата...

Федерер ќе го пропушти Австралија опен 2022

0
Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер нема да учествува на Австралија опен во 2022 година поради повреда. Грен слемот во Мелбурн ќе се одржи на...

Федерер: Не се плашам од животот по завршување на кариерата

0
Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер проговори за тоа кога е најдобро време да ја заврши кариерата. – Не постои вистински момент! Но, јас...

Федерер го пропушта Мастерсот во Торонто и Синсинати, ќе игра ли...

0
Легендарниот швајцарски тенисер Роџер Федерер нема да настапи на следните два турнири од Мастерс серијата во Торонто и Синсинати. Федерер ги...

Со нов рекорд, Федерер се пласираше во четвртфиналето на Вимблдон

0
Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер помина понатаму, откако во 3-то коло денес го победи Британецот Камерон Нори, по четири сета. Мечот траеше...

Главна цел на Федерер е пласман на Олимпијадата во Токио

0
Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер во интервју за „Tennis World USA“ зборуваше за неговата главна цел во кариерата....

Федерер го откажа учеството во Мајами

0
Легендарниот швајцарски тенисер Роџер Федерер го откажа учеството на друг турнир. Значи, Федерер нема да...

Федерер го најави својот кам-бек на турнирот во Доха

0
Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер ќе игра во март на турнирот во Доха. Триесет и деветгодишниот спортист не...

Федерер нема да игра на Австралија опен

0
Агентот на Роџер Федерер Тони Годсик, соопшти дека тенисерот ќе го пропушти Австралија опен во Мелбурн. Швајцарецот се очекува да се врати на...

Иако не игра, Федерер и понатаму е најдоброплатен спортист

0
Рожер Федерер заработи повеќе и од Кристијано Роналдо и Лионел Меси, објави магазинот „Форбс“. Иако во 2020 година, Рожер Федерер играше...