fbpx

таг: Тренерот

Поради коронавирусот се бара одложување на премиерлигашкото коло

0
Тренерот на англискиот прволигаш Брентфод, Томас Френк, изјави дека треба да се одложи целото коло во Премиер лигата овој викенд поради сè поголемиот...

Монако го врати Саша Обрадовиќ

0
Управата на Монако денеска ја прекина соработката со тренерот Звездан Митровиќ, кој ја плати цената од пет порази во Евролигата. Челниците на...

Вујовиќ: Загубивме добиен меч

0
По натпреварот против Загреб во ЛШ, тренерот на РК Вардар  Веселин Вујовиќ истакна дека се плаши како неговиот тим ќе реагира понатаму од...

Лајпциг го отпушти тренерот

0
Фудбалскиот клуб РБ Лајпциг денеска го отпушти тренерот Џеси Марш.Американскиот стручњак заминува по само пет месеци на тренерската функција во редовите на германската...

Вујовиќ: Секој меч сме блиску, но остануваме без поени

0
Тренерот на РК Вардар Веселин Вујовиќ по мечот кажа дека ситуацијата не е идеална затоа што неговиот тим останал без бодови, а истовремено...

Мурињо по поразот од Болоња му порача на свој играч да...

0
Рома минимално загуби од Болоња со 1:0, на тренерот на „волчицата“ виновни за поразот му се судиите. Мурињо отворено ги критикуваше судиите,...

Лига Европа: Задоволство во Еурофарм Пелистер од освоениот бод во Лисабон

0
Тренерот на македонскиот ракометен вицешампион Еурофарм Пелистер, Жељко Бабиќ, изрази задоволство од освоениот бод (27:27) на гостувањето кај Спортинг во Лисабон во рамки...

Џан Пјеро Гасперини го продолжи договорот со Аталанта

0
Тренерот на Аталанта Џан Пјеро Гасперини ќе остане во оваа екипа и до 2024 година. Тоа за италијанските медиуми го потврди претседателот на...

Конте го чека многу работа во Тотенхем

0
Тренерот на Тотенхем, Антонио Конте, по вчерашниот шокантен пораз на гостувањето кај словенечка Мура од 2:1 во УЕФА Конференциската лига, оцени дека премиерлигашот...

Симеоне оптимист околу пласманот во плејофот во ЛШ и покрај поразот...

0
Тренерот на Атлетико, Диего Симеоне, ги оцени шансите на неговиот тим да се пласира во нокаут фазата од Лигата на шампионите, откако синоќа...