fbpx

таг: Тренерот

Анчелоти ги опомена своите ѕвезди по поразот од Гетафе

0
Тренерот на Реал Мадрид  не бараше индивидуални грешки по поразот од Гетафе и не бараше вина кај својот дефанзивец, бидејќи според него потфрлиле...

Гвардиола: Арсенал беше подобар, ние снемавме енергија, но паричката понекогаш паѓа...

0
Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола ги сподели емоциите по денешната победа над Арсенал (2:1) во натпреварот од Премиер лигата. – Арсенал...

Гвардиола пред дуелот со Арсенал: Сити ќе игра против еден од...

0
Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола ги сподели своите очекувања за дербито на 21. коло од англискиот шампионат со Арсенал. – Манчестер...

Тухел: По коронавирусот и повредите, би било глупаво да се мисли...

0
Тренерот на Челзи, Томас Тухел, одговори на прашањето дали лондонскиот тим ќе може да конкурира за титулата во Премиер лигата. – По...

Клоп за поразот од Лестер: Тоа беше многу чуден натпревар

0
Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, по поразот од Лестер (0:1) во 20. коло од Премиер лигата, призна дека противникот го заслужил овој резултат....

На Конте не му се допаѓа споредбата помеѓу Тотенхем и Челзи...

0
Тренерот на Тотенхем, Антонио Конте ги коментираше споредбите со Челзи од пред пет години со кој ја освои Премиер лигата уште во првата...

Челси и Баерн Минхен во трка за Сержињо Дест

0
Барселона е во финансиска криза, а тренерот Чави Хернадез дополнително сака да добие неколку засилувања за тимот во јануари. Ова значи дека и...

Клоп: Мора да играме на 26 и 28 декември – ова...

0
Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, изрази незадоволство од распоредот на натпреварите на тимот за време на Божиќ. – Немам никакви проблеми со...

Ибрахимовиќ ќе го пропушти Емполи поради повреда на коленото

0
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли изјави дека напаѓачот на тимот Златан Ибрахимовиќ ќе го пропушти натпреварот од 19. коло на италијанскиот шампионат со...

Гвардиола потврди: Грилиш и Фоден за казна го пропуштија мечот со...

0
Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола, потврди дека играчите на тимот Џек Гралиш и Фил Фоден го пропуштија дуелот од 18. коло од...