fbpx

таг: Тренерот

Челзи ќе го отпушти Лампард со пораз од Лестер

0
Тренерот на Челзи, Френк Лампард, ќе добие отказ доколку лондонскиот премиерлигаш загуби вечерва на гостување кај Лестер во рамки на 18. коло во...

Солскјер пред дуелот со Ливерпул: Мора повторно да притиснеме

0
Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер, им порача на своите фудбалери пред денешното дерби против Ливерпул дека лидерското место во Премиерлигата треба...

Меси може да го пропушти Суперкупот на Шпанија

0
Тренерот на Барселона, Роналд Куман изјави дека напаѓачот на каталонскиот тим, Лионел Меси, може да го пропушти финалето на Суперкупот на Шпанија, поради...

Челзи во Нагелсман гледа замена за Лампард

0
Раководството на Челзи во тренерот на Лајпциг, Јулијан Нагелсман  гледа можна замена за Френк Лампард, пренесува „Билд“. Според изворот, раководството на лондонскиот...

Симеоне: Не ја имам изгубено мотивацијата за работа со Атлетико

0
Тренерот на Атлетико, Диего Симеоне, по победата над Севиља во одложениот натпревар од 1. коло на Шпанското првенство (2:0), изјави дека е полн...

Пиоли: Милан секогаш верува во својата сила

0
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, по победата над Торино во Купот на Италија, истакна дека тимот секогаш верува во себе. Тој исто...

Гвардиола: Манчестер сити се обидува да победи на секој натпревар, затоа,...

0
Тренерот Манчестер сити, Пеп Гвардиола по триумфот над Бирмингем (3:0) во ФА Купот, рече дека неговите избраници на секој дуел одат не победа....

Севиља го продолжи договорот со главниот тренер Лопетеги

0
Тренерот на Севиља, Хулен Лопетеги потпиша нов договор со клубот од Андалузија до 2024 година. Претходниот договор важеше до 2022 година, објавено е...

Повредата на Кари не е сериозна

0
Тренерот на Голден Стејт, Стив Кер, извести за состојбата на првата ѕвезда на тимот Стеф Кари, кој го повреди скочниот зглоб на крајот...

Клоп разочаран од перформансите на Ливерпул против Саутемптон

0
Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, упати критики до своите фудбалери за изданието во синоќешниот пораз (0:1) на гостувањето кај Саутемптон во мечот од...