fbpx

таг: Тотенхем

Тотенхем со гол во 96. минута дојде до три бода

0
Ватфорд и Тотенхем одиграа возбудлив натпревар на вториот меч од првиот ден во Новата година, на кој...

ПСЖ незадоволен со Леонардо, го бара Фабио Паратичи

0
Сопствениците на ПСЖ стапиле во контакт со директорот на Тотенхем, Фабио Паратичи како можна замена за Леонардо, пренесуваат француските медиуми. Во „Паркот на...

Тотенхем го позајми Кулушевски од Јувентус

0
Тотенхем се договори со Јувентус за позајмица на играчот од средниот ред Дејан Кулушевски до крајот на сезоната за пет милиони евра. ...

Хуго Лорис го продолжи договорот со Тотенхем

0
Францускиот чувар на мрежата нема на Тотенхем потпиша договор до 2024 година со клубот од Лондон. Капитенот на популарните „петли“ се обврза...

Тотенхем изрази изненадување од одложувањето на дербито со Арсенал

0
Лондонски Тотенхем реагираше со изненадување по одложувањето на натпреварот со Арсенал во 22. коло од Премиер лигата, кој првично беше закажан за недела....

Тотенхем сака да го обнови договорот со Лорис

0
Претставници на премиерлигашот Тотенхем се во преговори со голманот Уго Лорис за продолжување на договорот. Според Фабрицио Романо, лондонскиот клуб сака да го...

Конте постави рекорд на Тотенхем

0
Тотенхем ремизираше 1:1 со Саутемптон синоќа на натпревар од 20. коло во англискиот фудбалски шампионат. Тоа беше седми натпревар на Спарс во Премиер...

На Конте не му се допаѓа споредбата помеѓу Тотенхем и Челзи...

0
Тренерот на Тотенхем, Антонио Конте ги коментираше споредбите со Челзи од пред пет години со кој ја освои Премиер лигата уште во првата...

УЕФА донесе одлука: Тотенхем исфрлен од Европа, Витесе во следната рунда...

0
Тотенхем е елиминиран од Конференциската лига, соопшти УЕФА. Натпреварот од последното коло од групната фаза меѓу Тотенхем и Рен беше одложен поради големиот...

Одложени натпреварите на Тотенхем поради коронавирус

0
Поради проблемите со ковид-вирусот УЕФА го одложи натпреварот меѓу Тотенхем и Рен во Конференциската лига, а нема да се игра ниту неделниот натпревар...