таг: терен

Јута го победи Денвер, Јокиќ го повреди коленото

0
Јута џез рано утрово на домашен терен го победи Денвер нагетс со 122:110 во дуел од НБА-лигата. Најефикасен кошаркар на средбата беше...

Инзаги: Единствениот начин Јувентус да изедначи беше тој пенал

0
Фудбалерите на Интер вчера ремизираа на свој терен во дербито со Јувентус (1:1). Интер до предност дојде во 17. минута кога Чалханоглу...

Вујовиќ: Целиот тим потфрли на овој меч

0
 Македонскиот ракометен шампион Вардар 1961 на домашен терен како фаворит загуби од Монпеље и го доживеа првиот пораз во ЛШ. По дуелот...

Германците пресилни: Убедлив пораз на македонската фудбалска репрезентација

0
Прв пораз за македонската фудбалска репрезентација на домашен терен во квалификациите за Светското првенство 2022. Вечерва во Скопје „црвено-жолтите“ беа целосно надиграни од...

(ВИДЕО) Огромни шумски пожари во Сибир, пожарот зафати скоро 800.000 хектари...

0
Руски воени хеликоптери превезуваат пожарникари на терен во обид да ги потиснат шумските пожари во Сибир. ...

Легендарниот Малдини и трите најтешки денови од неговиот живот: „Што прават...

0
Пауло Малдини е на фудбалскиот терен повеќе од две децении. Цело време во дресот на Милан со кој...

Јувентус загуби со три голови разлика во Серија А за прв...

0
Јувентус синоќа на свој терен загуби од Фиорентина со 3:0 во 14. коло од Серија А. Ова е најголемиот пораз во домашните натпреварувања...

На сред натпревар извади мобилен: Зашто овој кловн воопшто игра

0
Бизарна ситуација на кошаркарски терен во Франција. За време на натпреварот од францускат втора лига, Про Б, на натпреварот помеѓу...