fbpx

таг: средниот

Погба останува без клуб, Реал Мадрид се откажува од трката за...

0
Фудбалерот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба повеќе не е во трансфер плановите на Реал Мадрид, кралскиот клуб се откажал од...

Гонсалвеш прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите

0
Фудбалерот од средниот ред на Спортинг Лисабон, Педро Гонсалвеш е прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите, објави веб-страницата на УЕФА....

Ренато Санчез: Трансферот во Барселона беше готов летото, но пропадна поради...

0
Фудбалерот од средниот ред на Лил, Ренато Санчез проговори за интересот на врвните клубови за него. – Можеби Милан и Арсенал се...

Интер е подготвен да го продолжи договорот со Брозовиќ до 2026...

0
Фудбалерот од средниот ред на Интер, Марсело Брозовиќ наскоро ќе може да го продолжи договорот со клубот од Милано, објави „Фудбал Италија“. ...

Кутињо нема намера да ја напушти Барселона во јануари

0
Фудбалерот од средниот ред Филипе Кутињо не планира да ја напушти Барселона во блиска иднина. Каталонскиот клуб сакаше да го продаде или изнајми...

Реал Мадрид и Барселона се заинтересирани за македонскиот фудбалер

0
Македонскиот фудбалер од средниот ред на Наполи, Елиф Елмас го привлече интересот на водечките шпански клубови. Според „La Gazzetta dello Sport“, 22-годишниот...

Јувентус може да го продаде Рабио на Њукасл за 15 милиони...

0
Фудбалерот од средниот ред на Јувентус, Адриен Рабио може да го промени клубот во јануари. Клубот од Торино ја разгледува опцијата да го...

Тешка повреда на Погба, надвор од теренот два месеци

0
Откриена е тежината на повредата на играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Дваесет и осумгодишниот играч од средниот ред заработи...

Погба ги прекина преговорите со Јунајтед за нов договорот

0
Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба ги прекина преговорите за продолжување на договорот, објави „ЕСПН“. Договорот на играчот е...

Погба ги прекина преговорите со Манчестер јунајтед за продолжување на договорот

0
Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба ги прекина преговорите за продолжување на договорот, објави „ЕСПН“. Договорот на играчот е...