fbpx

таг: славеше

Левандовски, со 3 гола повторно застана меѓу рекордерите

0
Екипата на Баерн Минхен на домашен терен славеше убедлива победа против Салцбург со 7-1 , а трите...

Влаховиќ и Закарија за сигурни три бода на Јувентус

0
италијанскиот фудбалски тим Јувентус ја потврди фаворитската улога и славеше над Верона со 2-0 во последниот меч од денешната програма во Серија А...

Милано обоен во црвено-црна боја, Жиру творец на триумфот над Интер

0
Милан славеше со 2-1 против Интер во големото градско дерби како дел од 24. коло во италијанската Серија А. Домаќините поведоа во...

Данска сe пласираше во полуфиналето на ЕП

0
Репрезентацијата на Данскаја славеше убедлива победа од 35:23 над селекцијата на Холандија на ЕП во ракомет. По оваа победа, Данска и дефинитивно се...

Куртони славеше на „супер-џи“ трката во Кортина Д’Ампецо

0
Италијанката Елена Куртони славеше на денешниот супервелеслалом на домашен терен во Кортина Д’Ампецо. Со време од 1:20.98 минути, 30-годишната скијачка ја запиша...

Унгарија елиминирана од ЕП, Исланд е хитот на ЕП

0
Германската ракометна репрезентација славеше со убедливи 30-23 во мечот против Полска, па така со три победи ја заврши групата Д на првото место,...

ХАОС во Сегедин – Црвен и син картон за Мандиќ, Карабатиќ...

0
Селекцијата на Франција стартуваше победнички на Европското првенство откако славеше над Хрватска со 27-22. Сепак меч меѓу овие две репрезентаци не може да...

Македонија со тесна победа против Кувајт во Маврово

0
Македонската машка ракометна сениорска репрезентација славеше над Кувајт и во вториот тест на подготовките во Маврово. За разлика од пред два...

Реал е “главен” во Мадрид

0
Реал Мадрид славеше со 2-0 на градското дерби против Атлетико Мадрид, зголемувајќи си ја предност во однос на актуелниот првак во трката за...

Бабунски постигна нови два гола во дресот на Ботев Враца (ВИДЕО)

0
Бугарскиот фудбалски тим Ботев Враца славеше со 2-4 на гостувањето кај Локомотив Пловдив во 19 коло од најсилниот бугарски фудбалски шампионат, а нашиот...