таг: свесен

Роман Абрамович купува тројца фудбалери од Барселона?

0
Сопственикот на Челси Роман Абрамович свесен дека Барселона не е во најдобра финансиска ситуација и е „принудена“ да ги продава своите играчи ќе...

Бабиќ: Ќе дадеме сè од себе да оствариме победа и да...

0
Хрватскиот стратег на клупата на пелистерци, Жељко Бабиќ, е свесен за квалитетот на нивниот противник, но најави голема борба и победа за продолжување...