таг: Рома

Рома условно казнета за дискриминација и расизам

0
Италијанската Серија А условно ја казни екипата на Рома со затворање на дел од стадионот „Олимпико“ на еден натпревар поради дискриминаторски и расистички...

ФОТО: Мурињо не смееше во соблекувална, па јадеше оброк на скали

0
Жозе Мурињо беше суспендиран и не можеше да ја води Рома, која со пресврт стигна до цел плен кај Каљари. Португалскиот тренер...

Мурињо објави урнебесно видео: Кога немаш билет, а сакаш да гледаш...

0
Жозе Мурињо заработи црвен картон на дербито меѓу Рома и Наполи во Серија А, па судијата го испрати во соблекувална. Или барем...

Мурињо купува играч од Реал Мадрид?

0
„Ел Национал“ тврди дека Жозе Мурињо сака во Рома да го донесе Дани Себаљос. Мурињо очајно посакува да ја зголеми конкуренцијата во...

Пауло Фонсека кандидат за клупата на Њукасл

0
Пауло Фонсека, некогашниот тренер на Рома и Шахтјор, кандидат е да седне на клупата на Њукасл доколку Стив Брус добие отказ. Во...

Алегри: Рома може заслужи реми, но победникот го решаваат малите детали

0
Јувентус вчера успеа да слави во дербито против Рома, а тренерот Масимилијано Алегри секако беше задоволен. Италијанскиот стратег истакна дека победата за...

Мурињо по поразот од Јувентус: Тимот што заслужи да победи загуби

0
Тренерот на Рома, Жозе Мурињо даде свое видување на поразот од Јувентус (0:1) во Серија А. – Можам само да кажам дека...

Абрахам неизвесен за дербито со Јувентус

0
Напаѓачот на Рома, Тами Абрахам, може да го пропушти натпреварот од 8. коло во италијанското фудбалско првенство против Јувентус, објави „Калчомеркато“. Според...

Рома му понуди нов договор на Пелегрини до 2025 година

0
Фудбалерот за врска на Рома, Лоренцо Пелегрини ќе го продолжи договорот со клубот, објави новинарот Николо Шира. Според одличниот познавач на италијанскиот...

ВИДЕО: Рома владее во Рим, двата тима во Лига Европа

0
Екипата на Рома го доби градското дерби против Лацио со 2:0,а Лацио натпреварот го заврши со играч помалку откако Ачерби во 88-ма доби...