таг: Пулишиќ

Пулишиќ веќе избрал меѓу Милан и Олимпик Лион

0
Кристјиан Пулишиќ е следниот на листата на фудбалери на Челси, кои во најскоро време ќе...

Пулишиќ заминува од Челси

0
Англиските медиуми објавија дека Томас Тухел во Кристијан Пулишиќ не гледа долгорочна опција во нападот на Челси. Пулишиќ веќе има неколку клубови...