таг: првенствен

Ибрахимовиќ стигна до бројката од 400 првенствени голови

0
Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ го постигна јубилејниот 400. првенствен гол во својата кариерата и придонесе во синоќешната победа на Милан на гостувањето во...