таг: популарната

Се продава за 16.000 долари: Oваа „Лада“ е хит во...

0
Популарната Лада се вози по улиците на Чикаго.Не се знае како ова возило со крагуевачка регистрација стигнало до САД но е вистински хит....

Една од најголемите поп ѕвезди на денешницата ќе настапи во арената...

0
реклама Популарната пејачка Дуа Липа на 8 и 9 јуни ќе настапи во Пула...

Последната европска кралица абдицира од тронот, која е таа?

0
реклама Популарната данска кралица Маргарет Втора, која го напушта тронот во денеска на 83-годишна возраст,...

Се сеќавате на оваа песна? Сега има 13 милијарди прегледи и...

0
реклама Популарната детска песна Baby Shark ги полудува родителите од 2016 година благодарение на...

Текстовите на Тејлор Свифт се изучуваат на Универзитетот во Гент

0
реклама Популарната американска пејачка Тејлор Свифт се најде рамо до рамо со Вилијам Шекспир, Чарлс...

Администрацијата на Претставничкиот дом на САД го забрани ТикТок

0
Популарната кинеска видео апликација ТикТок е забранета од сите уреди со кои управува Претставничкиот дом на САД,...

Следете го движењето на Дедо Мраз низ светот

0
На популарната страна Flightradar каде може да се следат авионските летови, сега може да го следите и движењето на санката на Дедо...

Кети Пери откри зошто се „скршила“ среде настап

0
ПОПУЛАРНАТА американска пејачка Кети Пери неодамна стана вирален хит поради видеото од нејзиниот концерт во Лас Вегас, а сега откри зошто имала проблем...

WhatsApp значително го продолжи рокот за бришење пораки

0
Корисниците на популарната апликација WhatsApp добија многу подолг период во кој можат да ги избришат несаканите пораки од разговорот. Досега, корисниците на...

Не се вчитуваат фотографии за стори, пораки доцнат, има само црн...

0
Популарната апликација и социјална мрежа „Инстаграм“ од утринава појавува одредени проблеми за корисниците. Според „DownDetector“, интернет портал кој го следи статусот на...