таг: одигра

ВИДЕО: Како Бруно Фернадеш го „легна“ Ерик Ламела

0
Манчестер Јунајтед одигра фантастичен меч и со пресврт славеше на дербито на гостувањето кај Тотенхем со 3:1....

Јокиќ скоро совршен, Кари го наполна кошот на Бакс

0
Никола Јокиќ одигра уште еден одличен натпревар во НБА лигата. Српскиот центар ги предводеше Денвер...

Иако еден играч се покажа позитивен на КОВИД-19, натпреварот помеѓу Германија...

0
Дефинитивно ќе се одигра натпреварот од 1.коло на квалификациите за Светското првенство меѓу Германија и...

ВИДЕО: Голманот им донесе бод на Севиља

0
Ваљадолид одигра нерешено 1:1 со Севиља во 28. коло од Ла Лига. „Виолетовите“ поведоа со...

ВИДЕО: Роналдо погоди, но не може сам! Барак му откина два...

0
Јувентус одигра само 1:1 на гостувањето кај Верона во рамки на 24. коло во Серија А. Кристијано...

Циндриќ: Поради Лино и Металург не смеев да играм шест месеци!

0
Хрватска одигра ужасно на Светското првенство (СП) во Египет и го заврши нивниот настап уште во главната фаза, иако сите се надеваа дека...

Џорџ Клуни прв пат откри кој филм го снимил пијан

0
Холивудскиот актер Џорџ Клуни одигра бројни улоги, но сега откри дека во текот на  снимањето на филмот „Еден убав ден“ со  Мишел...

Гвардиола откри колку играчи се позитивни на Ковид-19, сериозна бројка на...

0
Манчестер Сити не го одигра дербито со Евертон поради позитивни играчи на Ковид-19, сега менаџерот на „граѓаните“ Пеп Гвардиола откри колку играчи вкупно...

ВИДЕО: Јокиќ растура во НБА ама џабе, Денвер губи

0
Никола Јокиќ одигра неверојатен натпревар против Сакраменто, но на крајот скапо го чинеа загубините топки. Денвер нагетс по втор пат...