таг: одигра

Пораз на македонските кошаркари во Украина

0
Машката кошаркарската репрезентација на Македонија одигра уште еден натпревар во рамките од квалификациите за пласмна на Светското првенство и претрпе пораз на гостувањето...

Наполи со Елмас го растури Лацио

0
Италијанскиот фудбалски клуб Наполи одигра одличен меч против и оствари убедлива победа од 4-0. Серијата ја отвори Зиелински уште во седмата минута...

Ливерпул без милост, Астон Вила препородена под водството на Стивен Џерард

0
Англискиот фудбалски гигант Ливерпул одигра уште една моќна партија во Премиерлигата, овојпат жртва беше тимот на Саутемптон. Ливерпул во втората минута поведе...

Ракометна лекција од Еурофарм Пелистер за Татабања

0
Ракометниот клуб на Еурофарм Пелистер одигра уште еден извонреден натпревар, можеби и најдобар во сезоната и очекувано славеше против Татабања со 33:20. ...

Работнички со лекција за Академија ФМП

0
Најтрофејниот македонски кошаркарски колектив Работнички одигра доминантен натпревар и славеше над Академија ФМП (100-77) во рамки на шестата рунда во Првата лига. ...

Фудбал У-21: Македонската репрезентација одигра нерешено со Украина

0
Македонската фудбалска репрезентација до 21 година попладнево одигра без победник 1:1 против Украина во натпревар од 5. коло од квалификациите за пласман на...

Фудбалерите го одработија единствениот тренинг пред мечот против Ерменија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

0
Фудбалската репрезентација на Македонија в четврток ќе го одигра претпоследниот натпревар во квалификациите за Светското првенство, во Ереван против Ерменија. Двете селекции се...

Галатасарај без свои навивачи на два гостински натпревара во евро-куповите

0
Галатасарај ќе одигра два европски натпревари на гости без навивачи. Турскиот клуб доби забрана од УЕФА за продажба на билети за следните...

Наполи се лизна, Лацио сигурен на домашен терен

0
Италијански Наполи одигра само реми против Верона 1-1 и со тоа му дозволи на Милан да го премине на табелата доколку победи...

Квадрадо запрепастен од стајлингот на свој соиграч: Новиот продавач на „Мекдоналдс“...

0
Хуан Квадрадо вчера одигра 65 минути во дерби пресметката против Интер на „Џузепе Меаца“, по што му го отстапи своето место на играчот...