таг: одигра

Милевски го соопшти списокот на фудбалери за пријателскиот меч со Саудиска...

0
Македонската репрезентација на 22 октомври ќе има можност да одигра пријателска средба со Саудиска Арабија. Во пресрет на овој меч список на повикани...

Македонија во фудбал во ноември ќе одигра два пријателски натпревари

0
Македонија во фудбал ќе одигра 2 пријателски натпревари во месец ноември, во слободниот термин на ФИФА. Фудбалската...

Утре реванш ФК Шкупи-Динамо Загреб

0
Екипата на ФК Шкупи утре ќе го одигра реваншот од второто коло во Лигата на шампионите, каде...

Лазаров: Уште немам почувствувано дека завршив со кариерата

0
Откако го одигра прошталниот натпревар со својот Нант, Кире немаше многу време за одмор, бидејќи веднаш почнаа обврските со македонската репрезентација. Вели дека...

Данска на колена, Шпанија прв финалист на ЕП

0
Шпанија одигра феноменално второ полувреме и го доби полуфиналето против Данска со 29-25 на Европското првенство за ракометари во Унгарија и Словачка. Тимот...

Митев: Овој тим има потенцијал, ќе го покажеме тоа

0
На оваа средба првите минути во „црвено-жолтиот“ дрес ги одигра Марко Митев. Тој ја доби довербата, постигна еден гол од два обиди. Меѓу...

Маестрални партии на Јокиќ и Џејмс (ВИДЕО)

0
Српскиот кошаркарски репрезентативец Никола Јокиќ одигра уште еден феноменален натпревар во НБА-лигата откако го врати Денвер на победничките патеки и против Сакраменто беа...

ВИДЕО: Дали Роналдо заслужи исклучување за овој ДИВЈАЧКИ старт против Њукасл?

0
Манчестер Јунајтед одигра фрустрирачки натпревар на „Сент Џејмс“ Парк и на крај запиша само реми кај Њукасл Јунајтед. Кристијано Роналдо го искажа...

Норвешка е светски шампион во ракомет во женска конкуренција

0
Норвешка одигра фантастично второ полувреме и со 29-22 ја победи Франција во финалето и стана ракометен светски шампион во женска конкуренција. Норвешка...

(ФОТО) Борко по ремито со Еурофарм Пелистер ги „пецна“ ривалите од...

0
Екипата на Вардар попладнево во Битола одигра реми од 27-27 во дербито на колото против Еурофарм Пелистер. Завиден меч помеѓу стативите на...