fbpx

таг: натпревар

Пораз на македонските кошаркари во Украина

0
Машката кошаркарската репрезентација на Македонија одигра уште еден натпревар во рамките од квалификациите за пласмна на Светското првенство и претрпе пораз на гостувањето...

ВИДЕО: Наполи го растури Лацио во вечерта посветена на Марадона

0
Во последниот натпревар од 14 коло во Серија А, Наполи на домашен терен со 4:0 го декласира Лацио во вечерта посветена на легендарниот...

Столе Димитриевски и неговиот Рајо до реми против Валенсија

0
Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски имаше нов феноменален натпревар за неговиот Рајо Ваљекано, во ремито на гости кај Валенсија (1-1) во рамки на...

НБА: Сакраменто славеше по три продолженија

0
Во највозбудливиот натпревар во НБА лигата одигран ноќта меѓу петокот и сабота, кошаркарите на Сакраменто забележаа гостинска победа над Лос Анџелес лејкерс со 141-137 по...

Бајиќ: Сите што се тука знаат како да се однесуваат кон...

0
Во престрет на првиот натпревар од квалификациите за пласман на Светското првенство во 2023 година, селекторот Драган Бајиќ, на прес-конференција истакна дека и...

Крстевски: Со максимална борбеност против Шпанија

0
Македонската кошаркарска репрезентација интензивно се подготвува за претстојниот натпревар против светскиот првак Шпанија во рамки на воведното коло од мундијалските квалификации. Новиот...

Ракометна лекција од Еурофарм Пелистер за Татабања

0
Ракометниот клуб на Еурофарм Пелистер одигра уште еден извонреден натпревар, можеби и најдобар во сезоната и очекувано славеше против Татабања со 33:20. ...

Кари ја продолжи победничката серија на Голден Стејт

0
Кошаркарите на Голден Стејт ја забележаа 11. победа во 12. натпревар сезонава во НБА лигата, совладувајќи го синоќа Чикаго на домашен терен со...

Работнички со лекција за Академија ФМП

0
Најтрофејниот македонски кошаркарски колектив Работнички одигра доминантен натпревар и славеше над Академија ФМП (100-77) во рамки на шестата рунда во Првата лига. ...

Трет пораз на Пелистер во АБА 2 лигата

0
Битолски Пелистер го претрпе третиот пораз во четвртиот натпревар во кошаркарската АБА 2 лига, откако попладнево загуби од Војводина со 66-75 (39-36). ...