таг: Мундијалот

Кристијано Роналдо откри каде ќе ја заврши кариера

0
По драмата во Манчестер Јунајтед пред почетокот на Мундијалот во Катар, која заврши со негов отказ и...

Милан со нов договор за Оливие Жиру

0
Оливие Жиру испиша историја на Мундијалот во Катар. Францускиот напаѓач стана прв стрелец на сите времиња во...

Распоредот на натпревари во групната фаза на Мундијалот

0
Распоредот на натпревари во групната фаза на Мундијалот е познат по јунските интернационални бараж натпревари. За првпат во историјата ќе гледаме мундијалски натпревари...

Англија највредна репрезентација во Катар, Мбапе најскап на СП

0
Според „Трансфермаркт“, фудбалерите кои ќе ја претставуваат Англија на Мундијалот во Катар, заедно вредат 1,26 милијарди евра. Втора на листата е селекцијата на...

Грчки медиуми за победата на Македонија: „Бомба“ во Дуизбург, „Изненадување на...

0
Квалификации за Мундијалот 2022: „Бомба“ во Дуизбург од Северна Македонија, со 2-1 ја победи Германија“; „Незамислива победа...

Брестовац: Ова ни се случува петти пат на Светското првенство!

0
И четврти пораз на Мундијалот во Египет, репрезентацијата на Македонија го претрпе со двоцифрена разлика. Баш како и против Шведска...

Египет го реши Чиле на стартот на ракометниот Мундијал

0
Домаќинот на Мундијалот, репрезентацијата на Египет очекувано на отворањето ја оправда фаворитската улога и со 35:29 го совлада Чиле. Неизвесноста беше присутна...