таг: македонски

Горан Пандев збесна: Уште еднаш докажавте дека не сте фудбалски луѓе,...

0
Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев „збесна“. Тој на социјалните мрежи објави неколку фотографии од фудбалскиот меч Академија...

Џиџи ќе го спасува Вардар, ќе му помага трио вардарови „деца“

0
Поранешниот македонски селектор Никола Илиевски – Џиџи треба да биде назначен за нов тренер на најтрофејниот македонски клуб Вардар. Тој заедно со тројца...

Вардар договори повремен хрватски репрезентативец (ВИДЕО)

0
Најдобриот македонски ракометен клуб Вардар успеал да ги обезбеди услугите на повремениот хрватски репрезентативец, Анте Кудуз. Кудуз кој има 25 години и...

Голден Арт КЛ7 доби нов тренер

0
Поранешниот македонски репрезентативец Игор Котески е нов тренер на Голден Арт КЛ7. -Еден од најдобрите македонски ракометари на сите времиња е изборот...

Кире Лазаров прогласен за најдобар десен бек на деценијата

0
Легендарниот македонски ракометар Кирил Лазаров е прогласен за најдобар десен бек на деценијата во изборот на реномираниот ракометен портал Handball-Planet.com. Порталот ги...

ВИДЕО | Ивановски и Јаќовски: Дигитално ја презентираме историјата на македонскиот...

0
Проектот „Македонски анимиран филм 1971 – 1991 – Помеѓу златно доба и заборав“ ќе се обиде да ја пополни празнината, да ја...

Митревски-Урко: Настапот на „Балкан Бест Фајтерс“ е успешен, сите македонски клубови...

0
Најуспешен македонски клуб на турнирот кој се одржа во Јагодина е Шампион кој освои девет медали, од кои три беа златни. ...