fbpx

таг: Македонскиот

ФОТО: Ристовски го елиминираше Тотенхем, го запозна Мурињо, а потоа му...

0
Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски кој со неговиот Динамо Загреб славеа со 3:0 против Тотенхем и го елиминираа...

ВИДЕО: Само уште два, па Горан Пандев ќе стигне до 100...

0
Македонскиот најдобар фудбалер Горан Пандев вечерва стрелаше против Удинезе. Тој на мајсторски стил донесе водство на Џенова...

Еурофарм Пелистер 2 го претстави новото засилување

0
Македонскиот ракометен клуб Еурофарм Пелистер 2 од Битола претстави ракометар кој доаѓа од БиХ. Еуфоарм...

Дибиров пред мечот со Елверум: Време е да се вратиме на...

0
Македонскиот ракометен првак Вардар 1961 утре на домашен терен го пречекува норвешки Елверум во обид да ја...

Малер за Македонецот од Штутгарт, ќе мора на операција

0
Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов ќе биде извесен период надвор од зелените терени. Тој заработи повреда на вчерашниот...

„Гранде“ Пандев го израмни рекордот во италијанската Серија А

0
Македонскиот репрезентативец го израмни рекордот по бројот на настапи од клупата во најсилното италијанско првенство. Горан Пандев настапи од...

Дебитантски гол сезонава за Елмас во Серија А

0
Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас вечерва го постигна првиот гол сезонава во италијанското првенство, придонесувајќи во триумфот на Наполи над Парма на домашен терен...

ВИДЕО: Ивановски со државен рекорд и норма за Европско првенство во...

0
Голем успех на македонскиот атлетичар на сениорскиот атлетски митинг во сала одржан во Белград, Србија. Дарио Ивановски во...

Пешевски останува во Штутгарт

0
Македонскиот ракометен репрезентативец Жарко Пешевски и во идната сезона ќе го носи дресот на германскиот прволигаш Штутгарт. Пикерот...

ВИДЕО: Елмас со маестрален гол придонесе Наполи да биде однесен во...

0
Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го постигна четвртиот гол за Наполи синоќа во триумфот над Специја во четвртфиналето на „Копа Италија“. Елмас кој...