таг: Ибрахимовиќ

ФОТО: Ибрахимовиќ ја доби наградата која никој не ја сака

0
Златан Ибрахимовиќ по поразот и дербито од Интер во неделата доби награда која никој не ја сака....

Малдини: Има еден услов за нов договор со Ибрахимовиќ

0
Пред неколку дена Златан Ибрахимовиќ влезе во „клуб 500“ односно постигна 501 гол во својата кариера. Навистина...

ВИДЕО: Златан Ибрахимовиќ својот 500-ти гол го прослави со српска народна...

0
Златан Ибрахимовиќ на мечот со Кротоне стигна до 500-тиот гол во кариерата. Неговата кариера трае 15 години,...

Ибрахимовиќ: Заедно со Манџукиќ ќе ги плашиме противниците!

0
Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ изрази задоволство од доаѓањето на Марио Манџукиќ на „Сан Сиро“. Хрватскиот напаѓач ја официјализираше соработката со...

Ибрахимовиќ со два гола се впиша во листата на рекорди

0
Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ беше двоен стрелец синоќа во триумфот над Каљари (2:0) во натпреварот од 18. коло на Италијанскиот фудбалски шампионат....

ВИДЕО: Златан во елемент, со нога преку главата на тренерот

0
Златан Ибрахимовиќ по подолга пауза поради повреда конечно вчера се врати на терените. Ибрахимовиќ одигра пет минути во победата на...

Ибрахимовиќ: Сите во Милан сме гладни за титули

0
Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ зборуваше за борбата за Скудетото оваа сезона. – Еден тим мора да има храброст да сонува да...