таг: Ибрахимовиќ

Тежок удар за Милан: Златан Ибрахимовиќ ја заврши сезоната!

0
Златан Ибрахимовиќ нема да игра за Милан оваа сезона. Според „Газета дело Спорт“, повредата на...

Италијанците бесни: Срамота е она што го направи Ибрахимовиќ во времето...

0
Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, наводно ги прекршил ограничувањата поради коронавирусот. Градот Милано е црвена...

Златан би бил ѕeвер во рингот: Со 40 години, тој е...

0
Златан Ибрахимовиќ со години е еден од најдобрите фудбалери во светот. Да не беше толку...

Ибра: Ако ме сакаат, ќе останам!

0
Златан Ибрахимовиќ во октомври ќе наполни 40 години, а неговиот тим Милан по подолго време е на...

Геј заедницата е огорчена од Златан што го понижила нивниот член...

0
Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ беше нападнат од италијанската геј заедница поради коментарите на фестивалот во Санремо....

За колку пари Ибрахимовиќ возеше 60 километри со мотор на автопат?

0
Златан Ибрахимовиќ е критикуван од многумина за неговата ексцентричност и изјави полни со самодоверба дека граничи со...

ВИДЕО: Златан излезе на сцената во ритамот на познатата фолк песна

0
Златан Ибрахимовиќ ќе учествува во наредните денови на познатиот музички фестивал Санремо. Напаѓачот на Милан...

Ибрахимовиќ му испрати порака на Лукаку: Само нека дојде …

0
Златан Ибрахимовиќ рече дека „нема проблем“ со напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку, иако двајцата неодамна имаа речиси...

„Кралот Џејмс“ му одговори на Ибрахимовиќ: Смешно е, бидејќи ти истото...

0
Златан Ибрахимовиќ е без влакна на јазикот, а сличен е и Леброн Џејмс. Најдобриот кошаркар на денешницата...

Ибрахимовиќ доживеа вистинско понижување на улица: Тој мораше да земе „награда“...

0
Златан Ибрахимовиќ игра одлично оваа сезона, но не можеше да му помогне на својот клуб против Интер....