fbpx

таг: Ето

Самуел Ето избран за претседател на Фудбалската федерација на Камерун

0
Поранешната фудбалска ѕвезда Самуел Ето е избран за претседател на Фудбалската федерација на Камерун (FECAFOOT), еден месец пред неговата земја да биде домаќин...

Ето официјално се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал

0
Легендарниот напаѓач Самуел Ето (40) денеска во придружба на своите приврзаници поднесе официјална кандидатура за претседател на Камерунската фудбалска федерација. Ето на...