таг: „Гоферт“

ИЗБЕГНАТА ТРАГЕДИЈА: Се урна трибина, затворен стадионот на холандски Нец

0
Холандските власти го затворија стадионот „Гоферт“ во градот Нијмиген, откако во неделата се урна дел од трибина за време на прволигашкиот натпревар меѓу...