fbpx

таг: Веспрем

Веспрем потпиша дури четири играчи

0
Унгарскиот ракометен гигант Веспрем денес претстави дури четири нови засилувања за следната сезона. Нови членови на поранешниот европски вицешампион ќе бидат египетскиот...

ФОТО: Дејан Манасков се огласи по операцијата

0
Македонскиот ракометен репрезентативец и играч на Веспрем се огласи на социјалните мрежи по операцијата која му беше извршена откако се здоби со повреда....

Јахија: Лазаров е мој идол, тој е најдобар на светот

0
Соиграчот на нашиот Дејан Манасков во редовите на Веспрем, Омар Јахија го издвои Кире Лазаров како свој идол, пример кој го следи во...